Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – TAURON DYSTRYBUCJA KULTURALNIE, SPORTOWO, BEZPIECZNIE, EKOLOGICZNIE I ZDROWO 

– W dniach 17-18 czerwca na runku głównym w Kłobucku odbył się 2-dniowy event
” RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – TAURON Dystrybucja Kulturalnie, Sportowo, Bezpiecznie, Ekologicznie i Zdrowo”. To już druga edycja imprezy organizowanej przez Burmistrza Gminy Kłobuck Jerzego Zakrzewskiego, Fundację Razem Możemy Więcej Lar. Go oraz Partnera Generalnego TAURON Dystrybucję i program „Bezpieczniki Taurona”.

Ilość atrakcji oraz związane z nimi emocje, z pewnością na długo pozostaną w pamięci mieszkańców i przybyłych z tej okazji gości. Liczne atrakcje muzyczne, konkursy ekologiczne dla mieszkańców, moc atrakcji i nagród. 

Sobota

Prezentacja stoisk ekologicznych, nagrody i przysmaki dla mieszkańców biorących udział w konkursach ekologicznych. Prezentacja pojazdu pogotowia energetycznego Tauron ze zwyżką. Atrakcje dla najmłodszych. Wystąpienia ZPiT „Ziemia Kłobucka”, koncert muzyczny zespołu Łobuzy,  męskie granie (Łukasz, Błażej, Kevin), młodzieżowe śpiewanie  Talent show, taneczne granie  Atest, koncert muzyczny zespołu Maczo, koncert muzyczny zespołu Skolim,  dyskoteka Dj BoyTech

Niedziela

Zabawy i animacje dla najmłodszych. Dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach mogliśmy zrealizować konkursu „Bezpiecznie i ekologicznie – II edycja”. Rozstrzygnięcie konkursy ekologicznego nastąpiło w niedziele.  Dla 30 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Kłobuckiego  w konkursie ekologicznym  przyznano nagrody. Podkaszarki, kosiarki i generatory. Rozstrzygnięto również konkursy ekologiczne w których startowały szkoły z powiatu kłobuckiego 9 szkół podstawowych z terenu powiatu kłobuckiego otrzymało nagrody rzeczowe. 

Nagrody w konkursach  ekologicznych wręczyli:

  • Pan Szymon Giżyński – Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Pan Ryszard Majer – Senator Rzeczypospolitej Polski 
  • Pan Robert Magdziarz – Wicewojewoda Śląskiego 
  • Generał Jacek Kleszczewski – Komendant Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
  • Pan Artur Warzocha – Wiceprezesa Zarządu ds. Korporacyjnych Tauron
  • Pani Grażyna Matyszczak – Dyrektor Biura Posła Szymona Giżyńskiego
  • Pan Jerzy Zakrzewski  – Burmistrz Gminy Kłobuck  
  • Pani Sylwia Piątkowska –  Sekretarz Gminy Kłobuck 
  • Pani Olga Skwara Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku 
  • Pani Katarzyna Karkoszka-Jurczyk – Dyrektor Fundacji Razem Możemy Więcej  Lar.Go  

Szczególne podziękowania należą się Wiceministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Szymonowi Giżyńskiemu za objecie patronatem wydarzenia RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – TAURON Dystrybucja Kulturalnie, Sportowo, Bezpiecznie, Ekologicznie i Zdrowo – edycja II

-Partnerowi Generalnemu Tauron Dystrybucja i programowi „Bezpieczniki Taurona”. Dzięki wsparciu mieszkańcy po raz kolejny mogli spędzić 2 dni pełne muzycznych emocji. Nie zapomnieliśmy przy tym o edukacji ekologicznej.  Podziękowania za objęcie Patronatu i wsparcie odebrał Wiceprezes Tauron – Artur Warzocha. 

-Panu Tomaszowi Bednarkowi Prezesowi Zarządu – Wojewódzkiego Funduszu Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Katowicach za umożliwienie realizacji konkursów ekologicznych ”Bezpiecznie i ekologicznie – edycja II ” i możliwość przekazania wspaniałych nagród w konkursach.  

Za wsparcie imprezy organizatorzy Przedstawiciele Gminy Kłobuck i  Przedstawiciele Fundacji dziękowali również Panu Ryszardowi Majerowi – Senatorowi Rzeczypospolitej Polski, Robertowi Magdziarzowi- Wicewojewodzie Śląskiemu, Generałowi Jackowi Kleszczewskiemu – Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Podziękowania należą się również jednostką OSP i Szkołą które pokazały jak ważna jest ekologia, filmiki konkursowe mogliśmy oglądać przez całe niedzielne popołudnie, a także mieszkańcom, którzy tak licznie dopisali i korzystali z przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Wystąpiły liczne  zespoły muzyczne i taneczne MOK: modern jazz Freshlime, Yasmin, Ciało i Ruch, break dance i hip hop. Nie zabrakło animacji dla najmłodszych i znanych już występów maskotki – Tauronka. Koncert  muzyczny Clodie cieszył się dużym zainteresowaniem. Płyta rynku głównego zapełniła się po brzegi, aby wspólnie oddać się zabawie z  gwiazdą wieczoru – zespołem FEEL. 

Cieszymy się że po raz kolejny mieszkańcy Kłobucka i nasi Partnerzy udowodnili, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.